Jak vybrat digitální kameru

Rozhodli jste se pořídit si digitální kameru? A vyznáte se v tomto sortimentu? Digitální kamery se stejně jako veškerá elektronika rychle vyvíjí. Co byste měli o nich vědět?


Digitální kamery

Digitální kamera zaznamenává dění v digitální formě. Díky tomu si můžete záznam hned po nahrání prohlédnout na zabudovaném displeji či ho nahrát do počítače či na DVD. Digitální kamery jsou v posledních letech populární a zcela vytlačují analogové kamery. Umožňují totiž uživateli komfortnější použití, ale i využití mnohých funkcí. Vyrábí je četné značky.

 

Výběr digitálních kamer

Při výběru konkrétní digitální videokamery berte v potaz různá kritéria a parametry. Nejdříve si ujasněte, na jaké účely budete kameru používat. Stačí vám jednoduchý přístroj či od kamery budete vyžadovat mnohé funkce?

Od funkcí se odvíjí cena. Kameru můžete pořídit za několik tisíc, kvalitní přístroj cca od 3 o000 Kč, ale i za desetitisíce korun.

Dáváte přednost u elektroniky nějaké značce? Oblíbenými výrobci kamer jsou Sony, JVC, Panasonic, Canon atd.

Digitální kamery také dělíme podle toho, jak ukládají záznam. Rozlišujeme DVD kamery, mini DV kamery, HDD kamery, kamery s kombinovaným záznamem a kamery na paměťové karty.

Nejlevnější modely najdete mezi kamerami na paměťové karty. Mají menší rozměry i hmotnost, ale jejich kvalita videí je o něco menší. Nejdražší a nejkvalitnější jsoukamery s kombinovaným záznamem. Při výběru zvažte i potřebné rozlišení kamery.

Digitální videokameru také vybírejte podle příslušenství a funkcí. Přístroj by měl mít kvalitní zoom, který rozlišujeme na optický a digitální. Nechcete-li mít roztřesené záznamy, bude pro vás důležitý i stabilizátor obrazu. Digitální kamery mají další rozmanité funkce.

Výdejní místo

Sexshop - Praha

Plzeňská 172d, Praha 5 Smíchov
Telefon: +420 720 406 406

Jste tu poprvé a nevíte si rady?Pomůžeme Vám s nákupem

Jak u nás nakupovat?

Provozovatel:

FOTION, s.r.o.
Pod Velkým hájem 9
153 00 Praha 5 Radotín

IČ 24725129

DIČ: CZ24725129

 

14 odběrných míst Uloženka

- nejste vázaní určitým časem, lze vyzvednout v otevírací době 

- do 24 hod od expedice připraveno k vyzvednutí

- o uložení budete informováni sms/emailem

- výdejnu zvolíte jednoduše dle seznamu v košíku

Mapa »

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.