Zkuste richochet

Máte rádi sporty, které se hrají raketou? Možná jste si zkusili i richochet, nebo vám pořád zní název tohoto sportu neznámě? Pojďme si ho přiblížit.  


Co je to ricochet

Nemáte-li vůbec ponětí o ricochetu, představte se ho jako squash, kterému se nejvíce podobá. Je to hra pro dva hráče, která probíhá na kurtu. Hraje se speciálním míčem na ricochet, který je odpalován k tomu určenou raketou. I raketa je podobná squashové. Je však lehčí a menší.

Zápas ricochetu se hraje na tři vítězné sety. Každý set končí v okamžiku, kdy první hráče dosáhne patnácti bodů.

Tento sport vznikl v Kanadě v 80. letech 20. století. Jeho historie tedy není příliš dlouhá. Kombinuje squash a racketball. Do Evropy se rozšířil v devadesátých letech a v současné době si najdete své zájemce i u nás, o čemž svědčí pravidelné turnaje, ale i fungování České ricochetové asociace, jenž sdružuje kluby a hráče.

Hráči při hře střídavě odpalují míčky, které se mohou odrazit od jakékoliv stěny, na rozdíl od squashe je herní plochou i strop, což do celého sportu přináší ještě více dynamiky.

Ricochet se hraje na kurtech mající délku 8 m, šířku 5,5 m a výšku 2,7 m. Má většinou průhlednou zadní stěnu s lehkým průhledným nátěrem v jeho spodní části. To je vhodné pro snadnou orientaci.

 

Vybavte se na ricochet

Vybavte se na ricochet v Nákupním domě Praha. Základem je kvalitní raketa. Pro sportovní hráče je určená Merco Combat ricochetová raketa. Ke hře ji doporučuje i Česká asociace ricochetu.

Pokud chcete hrát ricochet pouze na rekreační úrovni, bude pro vás vhodná raketa Merco Storm ricochetová raketa. V nabídce Nákupního domu Praha najdete i další rakety. Nezapomeňte se také vybavit ricochetovými míčky.

Výdejní místo

Sexshop - Praha

Plzeňská 172d, Praha 5 Smíchov
Telefon: +420 720 406 406

Jste tu poprvé a nevíte si rady?Pomůžeme Vám s nákupem

Jak u nás nakupovat?

Provozovatel:

FOTION, s.r.o.
Pod Velkým hájem 9
153 00 Praha 5 Radotín

IČ 24725129

DIČ: CZ24725129

 

14 odběrných míst Uloženka

- nejste vázaní určitým časem, lze vyzvednout v otevírací době 

- do 24 hod od expedice připraveno k vyzvednutí

- o uložení budete informováni sms/emailem

- výdejnu zvolíte jednoduše dle seznamu v košíku

Mapa »

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.